Zachodnia Palearktyka / WP List

pasek-WP

679.
Redhead • Głowienka preriowa • Aythya americana
2017-10-25 PORTUGAL/AZORES Teiceira:Paul de Praia
678.
Bay-breasted Warbler • Lasówka kasztanowata • Setophaga castanea
2017-10-22 PORTUGAL/AZORES Corvo:Lighthaus Valley
677.
Tennessee Warbler • Lasówka oliwkowa • Leiothlypis peregrina
2017-10-21 PORTUGAL/AZORES Corvo:lower Lapa fields
676.
Hooded Warbler • Wilsonka żółtoczelna • Setophaga citrina
2017-10-20 PORTUGAL/AZORES Corvo:Ribeira Cancelas
675.
Black-throated Green Warbler • Lasówka czarnogardła • Setophaga virens
2017-10-20 PORTUGAL/AZORES Corvo:Ribeira Cancelas
674.
Magnolia Warbler • Lasówka magnoliowa • Setophaga magnolia
2017-10-19 PORTUGAL/AZORES Corvo:Ribeira da Ponte
673.
Dickcissel • Łuszczyk czarnogardły • Spiza americana
2017-10-18 PORTUGAL/AZORES Corvo:upper Lapa fields
672.
Blackpoll Warbler • Lasówka czarnogłowa • Setophaga striata
2017-10-16 PORTUGAL/AZORES Corvo:tamarisk above dump
671.
Surf Scoter • Uhla pstrodzioba • Melanitta perspicilatta
2017-10-16 PORTUGAL/AZORES Corvo:new harbour
670.
Yellow-throated Vireo • Wireonek żółtogardły • Vireo flavifrons
2017-10-15 PORTUGAL/AZORES Corvo: W slopes of Tennessee Valley then moving along W cliff edge
669.
Black Duck • Brązówka • Anas rubripes
2017-10-12 PORTUGAL/AZORES Corvo:caldeirao
668.
Iberian Green Woodpecker • Dzięcioł iberyjski • Picus sharpei
2017-05-19 SPAIN Madrid:Plaza de Espana
667.
Atlas Pied Flycatcher • Muchołówka atlasowa • Ficedula speculigera
2017-05-17 MOROCCO Ifrane
666.
White-rumped Swift • Jerzyk widłosterny • Apus caffer
2017-05-15 SPAIN Castillo Monfrague
665.
Spanish Imperial Eagle • Orzeł iberyjski • Aquila adalberti
2017-05-14 SPAIN Monfrague N.P
664.
Nanday Parakeet • Konura czarnogłowa • Nandayus nenday
2017-05-10 SPAIN/CANARY IS.,Tenerife:Los Cristianos
663.
Bolle’s Pigeon • Gołąb kanaryjski • Columba bollii
2017-05-09 SPAIN/CANARY IS.,La Palma
662.
Laughing Gull • Mewa karaibska • Larus atricilla
2017-04-26 POLAND,Nowa Pasłęka,Vistula Lagoon
661.
Rock Partridge • Góropatwa skalna • Alectoris graeca
2017-04-23 CROATIA,Starigrad:Paklenica
660.
Blyth’s Pipit • Świergotek stepowy • Anthus godlewskii
2017-03-11 NETHERLANDS,Brabantse Biesbosch:Werkendam,Kroonweg
659.
Cyprus Warbler • Pokrzewka cypryjska • Sylvia melanothorax
2017-02-26 ISRAEL:
658.
Indian Silverbill • Srebrnodziobek indyjski • Euodice malabarica
2017-02-24 ISRAEL:
657.
Lichtenstein’s Sandgrouse • Stepówka prążkowana • Pterocles lichtensteinii
2017-02-22 ISRAEL:Eilat K19 
656.
Sinai Rosefinch • Dziwonia synajska • Carpodacus synoicus
2017-02-22 ISRAEL:Amram Pilars 
655.
Red-necked Stint • Biegus rdzawoszyi • Calidris ruficollis
2016-11-24 SWEDEN:Vejbystrand,Skane County
654.
Lincoln’s Sparrow • Pasówka płowa • Melospiza lincolnii
2016-10-31 PORTUGAL/AZORES Corvo:midlle fields
653.
Common Nighthawk • Lelczyk mały • Chordeiles minor
2016-10-26 PORTUGAL/AZORES Corvo:near the power station
652.
Rose-breasted Grosbeak • Łuszcz strojny • Pheucticus ludovicianus
2016-10-27 PORTUGAL/AZORES Corvo:Tennessee Valley
651.
Swainson’s Thrush • Drozdek okularowy • Catharus ustulatus
2016-10-23 PORTUGAL/AZORES Corvo:Ribeira do Cantinho
650.
Philadelphia Vireo • Wireonek cytrynowy • Vireo philadelphicus
2016-10-20 PORTUGAL/AZORES Corvo:Fojo
649.
Bobolink • Ryżojad • Dolichonyx oryzivorus
2016-10-20 PORTUGAL/AZORES Corvo:Poco do Aqua
648.
Leach’s Storm Petrel• Nawałnik duży • Oceanodroma leucorhoa
2016-10-19 PORTUGAL/AZORES Flores-Corvo:pelagic trip
647.
Snowy Egret • Czapla śnieżna • Egretta thula
2016-10-19 PORTUGAL/AZORES Flores:Santa Cruz das Flores
646.
Upland Sandpiper • Preriowiec • Bartramia longicauda
2016-10-15 PORTUGAL/AZORES Corvo:upper fields near mountain reservoir
645.
Common Yellowthroat• Cytrynka czarnolica • Geothlypis trichas
2016-10-11 PORTUGAL/AZORES Corvo:midlle fields
644.
Short-billed Dowitcher • Szlamiec krótkodzioby • Limnodromus griseus
2016-10-11 PORTUGAL/AZORES Corvo:caldeirao
643.
Yellow-billed Cucoo • Kukawik żółtodzioby • Coccyzus americanus
2016-10-10 PORTUGAL/AZORES Corvo:miraduro
642.
Persian Wheatear • Złotorzytka perska • Oenanthe chrysopygia
2016-05-03 ARMENIA Meghri area
641.
Paddyfield Warbler • Trzcinniczek kaspijski • Acrocephalus agricola
2016-05-02 ARMENIA Armash fish ponds
640.
Grey-necked Bunting • Trznadel skalny • Emberiza buchanani
2016-05-01 ARMENIA Vedi Hills area
639.
Semicollared Flycatcher • Muchołówka półobrożna • Ficedula semitorquata
2016-05-01 ARMENIA Dilijan area
638.
Green Warbler • Świstunka kaukaska • Phylloscopus nitidus
2016-04-29 GEORGIA Sagarejo area
637.
Güldenstädt’s Redstart • Pleszka kaukaska • Phoenicurus erythrogastrus
2016-04-27 GEORGIA Stepancminda
636.
Caucasian Chiffchaff • Świstunka gruzińska • Phylloscopus lorenzii
2016-04-27 GEORGIA Stepancminda
635.
Alexandrine Parakeet • Aleksandretta większa • Psittacula eupatria
2016-01-13 NETHERLANDS Amsterdam: Vondelpark
634.
Pine Bunting • Trznadel białogłowy • Emberiza leucocephalos
2016-01-12 NETHERLANDS Wilhelminadorp:Katseveerweg
633.
Glaucous-winged Gull • Mewa lodowa • Larus glaucescens
2016-01-05 IRELAND Castletownbere:harbour
632.
Pacifik Diver • Nur pacyficzny • Gavia pacifica
2015-12-23 SWITZERLAND Silvaplana, Silvaplanersee
631.
Bar-haeded Goose • Gęś tybetańska • Anser indicus
2015-12-11 NETHERLANDS Wanssum, Groote Molenbeek
630.
Black Swan • Łabędź czarny • Cygnus atratus
2015-12-11 NETHERLANDS Renkum
629.
American Bittern • Bąk amerykański • Botaurus lentiginosus
2015-12-10 IRELAND Castlefreke
628.
Wilson’s Phalarope • Płatkonóg trójbarwny • Phalaropus tricolor
2015-11-05 DENMARK Geddal Enge
627.
Indigo Bunting • Łuszczyk indygowy • Passerina cyanea
2015-10-15 PORTUGAL/AZORES Corvo: Vila do Corvo
626.
Veery • Drozdek brunatny • Catharus fuscescens
2015-10-15 PORTUGAL/AZORES Corvo: Fojo
625.
Red-eyed Vireo • Wireonek czerwonooki • Vireo olivaceus
2015-10-12 PORTUGAL/AZORES Corvo: Fojo
624.
Semipalmated Sandpiper • Biegus tundrowy • Calidris pusilla
2015-10-06 PORTUGAL/AZORES Teiceira: Cabo da Praia
623.
Semipalmated Plover • Sieweczka skąpopłetwa • Charadrius semipalmatus
2015-10-04 PORTUGAL/AZORES Teiceira: Cabo da Praia
622.
Least Sandpiper • Biegus karłowaty • Calidris minutilla
2015-10-04 PORTUGAL/AZORES Teiceira: Cabo da Praia
621.
Pied-billed Grebe • Perkoz grubodzioby • Podylimbus podiceps
2015-10-03 PORTUGAL/AZORES Sao Miguel: Lagoa dos Furnas
620.
Sharp-tailed Sandpiper • Biegus ostrosterny • Calidris acuminata
2015-09-08 NETHERLANDS Camperduin:Hondsbossche Zeewering
619.
Sabine’s Gull • Mewa obrożna • Xema sabini
2015-08-11 GERMANY Chiemsee:Hirschauer Bucht
618.
Great Grey Owl • Puszczyk mszarny • Strix nebulosa
2015-07-01 POLAND Sobiborskie Forest
617.
Little Bustard • Strepet • Tetrax tetrax
2015-06-19 RUSSIA Urfaza area
616.
White-winged Lark • Skowronek białoskrzydły • Melanocorypha leucoptera
2015-06-19 RUSSIA Gaynulino area
615.
Red-headed Bunting • Trznadel rudogłowy • Emberiza bruniceps
2015-06-18 RUSSIA Gaynulino area
614.
Black-winged Pratincole • Żwirowiec stepowy • Glareola nordmanni
2015-06-18 RUSSIA lake near Makan
613.
Demoiselle Crane • Żuraw stepowy • Grus virgo
2015-06-18 RUSSIA lake near Makan
612.
Booted Warbler • Zaganiacz mały • Iduna caligata
2015-06-16 RUSSIA Bolshoy Istok near Jekaterynburg
611.
Red-flanked Bluetail • Modraczek • Tarsiger cyanurus
2015-06-13 RUSSIA Kvarkush area,Ural Mts.
610.
Scaly Trush • Drozdoń pstry • Zoothera dauma
2015-06-13 RUSSIA Kvarkush area,Ural Mts.
609.
Olive-backed Pipit • Świergotek tajgowy • Anthus hodgsoni
2015-06-12 RUSSIA Kvarkush area,Ural Mts.
608.
Arctic Warbler • Świstunka północna • Phylloscopus borealis
2015-06-12 RUSSIA Kvarkush area,Ural Mts.
607.
Siberian Rubythroat • Słowik rubinowy • Luscinia calliope
2015-06-11 RUSSIA Kvarkush area,Ural Mts.
606.
Long-tailed Rosefinch • Giluszek • Uragus sibiricus
2015-06-10 RUSSIA Monetnyy near Jekaterynburg
605.
Lanceolated Warbler • Świerszczak nakrapiany • Locustella lanceolata
2015-06-10 RUSSIA Monetnyy near Jekaterynburg
604.
American Golden Plover • Siewka szara • Pluvialis dominica
2015-05-22 NETHERLANDS Polder Breebaart, Termunten
603.
Black Scrub Robin • Drozdówka czarna • Cercotrichas podobe
2015-04-29 ISRAEL
602.
Syrian Serin • Kulczyk syryjski • Serinus syriacus
2015-04-27 ISRAEL Hebron
601.
Baillon’s Crake • Karliczka • Porzana pusilla
2015-04-02 MOROCCO Massa
600.
Egyptian Nightjar • Lelek egipski • Caprimulgus aegyptius
2015-04-01 MOROCCO Rissani area
599.
Thick-billed Lark • Skowroniak • Ramphocoris clotbey
2015-04-01 MOROCCO Merzouga area
598.
Maghreb Lark • Dzierlatka długodzioba • Galerida macrorhyncha
2015-03-31 MOROCCO Quarzazat
597.
Western Orphean Warbler • Lutniczka • Sylvia hortensis
2015-03-29 MOROCCO Oued Jenna
596.
Royal Tern • Rybitwa królewska • Sterna maxima
2015-03-28 MOROCCO La Sarga
595.
Cricet Longtail • Długosterek łuskogłowy • Spiloptila clamans
2015-03-27 MOROCCO Oued Jenna area
594.
Raso Lark • Skowronek wyspowy • Alauda razae
2015-02-24 CAPE VERDE Raso
593.
Magnificent Fregatebird • Fregata wielka • Fregata magnificens
2015-02-22 CAPE VERDE Boa Vista:Ilheu do Curral Velho
592.
Blue-winged Teal • Cyranka modroskrzydła • Anas discors
2015-02-22 CAPE VERDE Boa Vista:Estaleiro Bucan
591.
Black-crowned Sparrow-lark • Pustynka białoczelna • Eremopterix nigriceps
2015-02-22 CAPE VERDE Boa Vista:Sal Rel area
590.
Red-billed Tropicbird • Faeton białosterny • Phaethon aethereus
2015-02-21 CAPE VERDE Sao Tiago:Praia cliffs
589.
Helmeted Guineafowl • Perlica • Numida meleagris
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Barragem de Paliao
588.
Intermediate Egret • Czapla czarnonoga • Egretta intermedia
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Barragem de Paliao
587.
Cape Verde Warbler • Trzciniak wyspowy • Acrocephalus brevipennis
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Barragem de Paliao
586.
Black Heron • Czapla czarna • Hydranassa ardesiaca
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Barragem de Paliao
585.
Grey-headed Kingfisher • Łowiec szarogłowy • Halcyon leucocephala
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Barragem de Paliao
584.
Cape Verde Swift • Jerzyk wyspowy • Apus alexandri
2015-02-20 CAPE VERDE Sao Tiago:Praia
583.
Iago Sparrow • Wróbel rudogrzbiety • Passer iagoensis
2015-02-19 CAPE VERDE Sal:airport
582.
Dark-eyed Junco • Junko • Junco hyemalis
2015-02-12 NETHERLANDS Groningen:Beijum-West
581.
Spotted Sandpiper • Brodziec plamisty • Actitis macularius
2015-01-31 NETHERLANDS Medemblik
580.
Lesser Scaup • Ogorzałka mała • Aythya affinis
2015-02-01 NETHERLANDS Noordelijk Wiel
579.
Barrow’s Goldeneye • Sierpiec • Bucephala islandica
2015-01-14 ICELAND Þingvallavatn
578.
Hooded Merganser • Kapturnik • Lophodytes cucullatus
2015-01-14 ICELAND Hrauntúnstjörn
577.
White-winged Scoter • Uhla garbonosa • Melanitta deglandi
2015-01-14 ICELAND Örfirisey / Reykjavik
576.
Harlequin Duck • Kamieniuszka • Histrionicus histrionicus
2015-01-13 ICELAND Hefnir harbour 
575.
Dusky Warbler • Świstunka brunatna • Phylloscopus fuscatus
2015-01-06 HUNGARY Bugyi near Budapest
574.
Hume’s Leaf Warbler • Świstunka ałtajska • Phylloscopus humei
2015-01-01 ITALY Quinto di Traviso
573.
Black-faced Bunting  • Trznadel szarogłowy • Emberiza spodocephala
2014-12-16 GERMANY Helgoland
572.
Red Avadavat • Bengalik czerwony • Amandava amandava
2014-12-12 ITALY S of Lago di Messaciuccoli; Toskania
571.
Grey-hooded Gull • Mewa szarogłowa • Chroicocephalus cirrocephalus
2014-12-12 ITALY Bisceglie; Adriatic coast
570.
Richard’s Pipit • Świergotek szponiasty • Anthus richardi
2014-10-20 POLAND Jastarnia, airfield
569.
Willet • Błotowiec • Catoptrophorus semipalmatus
2014-10-10 PORTUGAL/AZORES Ponta Delgada, Sao Miguel
568.
Scarlet Tanager • Piranga szkarłatna • Piranga olivacea
2014-10-09 PORTUGAL/AZORES Corvo, Tennesee Valley
567.
American Cliff Swallow • Jaskółka rdzawoszyja • Petrochelidon pyrrhonota
2014-10-04 PORTUGAL/AZORES Corvo, Tennesee Valley
566.
Buff-bellied Pipit • Świergotek bagienny • Anthus rubescens
2014-10-03 PORTUGAL/AZORES Corvo, mountain reservoir
565.
Hudsonian Whimbrel • Kulik kanadyjski • Numenius hudsonicus
2014-10-01 PORTUGAL/AZORES Horta, airport
564.
Azores Bullfinch • Gil azorski • Pyrrhula murina
2014-09-30 PORTUGAL/AZORES Sao Miguel
563.
Black-headed Weaver • Wikłacz czarnogłowy • Ploceus melanocephalus
2014-09-29 PORTUGAL Barroca de’Alba
562.
Yellow-crowned Bishop • Wikłacz słoneczny • Euplectes afer
2014-09-29 PORTUGAL Barroca de’Alba
561.
Vinous-throated Parrotbill • Ogoniatka czubata • Paradoxornis webbianus
2014-09-10 ITALY Biandronno: „Brabbia Marsh”; Varese
560.
Reeves’s Pheasant • Bażant królewski • Syrmaticus reevesii
2014-08-15 CZECH Skastice
559.
Crested Myna • Majna czubata • Acridotheres cristatellus
2014-07-24 PORTUGAL Carcavelos
558.
Monk Parakeet • Mnicha • Myiopsitta monachus
2014-07-19 SPAIN Barcelona: Park Montejuc
557.
Northern Bobwhite • Przepiór wirginijski • Colinus virginianus
2014-07-16 ITALY Oldenico:
556.
Sacred Ibis • Ibis czczony • Threskiornis aethiopicus
2014-07-16 ITALY Oldenico
555.
Pale Rock Sparrow • Wróbel krótkopalcowy • Petronia brachydactyla
2014-05-25 TURKEY Yenakpinar
554.
Desert Finch • Gilak blady • Rhodospiza obsoleta
2014-05-25 TURKEY Yenakpinar
553.
Red-wattled Plover • Czajka indyjska • Hoplopterus indicus
2014-05-25 TURKEY Cizre; river Tigris
552.
Cinereous Bunting • Trznadel popielaty • Emberiza cineracea
2014-05-25 TURKEY Durnalik
551.
Upcher’s Warbler • Zaganiacz pustynny • Hippolais languida
2014-05-23 TURKEY Birecik, near Ibis Center
550.
Northern Bald Ibis • Ibis grzywiasty • Geronticus eremita
2014-05-23 TURKEY Birecik / wadii near Ibis Center
549.
Blue-cheeked Bee-eater • Żołna modrolica • Merops persicus
2014-05-23 TURKEY Estafirulah
548.
Black Francolin • Frankolin obrożny • Francolinus francolinus
2014-05-22 TURKEY Birecik: north gravel pit
547.
See-see Partridge • Kuropatewka piaskowa • Ammoperdix griseogularis
2014-05-22 TURKEY near Ugurcuk
546.
Iraq Babbler • Tymal iracki • Turdoides altirostris
2014-05-22 TURKEY Birecik: north gravel pit
545.
Pallid Scops Owl • Syczek arabski • Otus brucei
2014-05-22 TURKEY Birecik; Cafe Gulhan
544.
Eastern Rock Nuthatch • Kowalik duży • Sitta tephronota
2014-05-21 TURKEY W of Isikli
543.
Radde’s Accentor • Płochacz pstry • Prunella ocularis
2014-05-21 TURKEY Aladaglar: Demirkazik
542.
Caspian Snowcock • Ułar kaspijski • Tetraogallus caspius
2014-05-21 TURKEY Aladaglar: Demirkazik
541.
Bimaculated Lark • Kalandra dwuplamista • Melanocorypha bimaculata
2014-05-20 TURKEY near Cellalar
540.
Eastern Bonelli’s Warbler • Świstunka złotorzytna • Phylloscopus orientalis
2014-05-19 TURKEY Akseki area
539.
Olive-tree Warbler • Zaganiacz oliwny • Hippolais olivetorum
2014-05-19 TURKEY Akseki area
538.
Red-billed Leiothrix • Pekińczyk żółty • Leiothrix lutea
2014-05-04 ITALY Lucca, river Serchio
537.
Yelkouan Shearwater • Burzyk śródziemnomorski • Puffinus yelkouan
2014-05-02 FRANCE/CORSICA Bonifaccio
536.
Marmora’s Warbler • Pokrzewka czarniawa • Sylvia sarda
2014-05-02 FRANCE/CORSICA Capu di u Ficu
535.
Corsican Nuthatch • Kowalik korsykański • Sitta whiteheadi
2014-05-01 FRANCE/CORSICA Col de Sorba (1311 m)
534.
Corsican Finch • Osetnik korsykański • Carduelis corsicana
2014-05-01 FRANCE/CORSICA Col de Sorba (1311 m)
533.
Italian Sparrow • Wróbel apeniński • Passer italiae
2014-04-30 FRANCE/CORSICA Macinaggio
532.
Green-winged Teal • Cyraneczka karolińska • Anas carolinensis
2014-04-15 POLAND Głowaczewo near Kołobrzeg, ZPOM
531.
Ring-necked Duck • Czerniczka • Aythya collaris
2014-04-15 POLAND Olekszyn near Kiszkow, WLKP
530.
Vinous-breasted Starling • Majna birmańska • Sturnus burmannicus
2014-04-12 ISRAEL
529.
Long-billed Pipit • Świergotek długodzioby • Anthus similis
2014-04-12 ISRAEL Mt. Gilboa
528.
White-throated Kingfisher • Łowiec krasnodzioby • Halcyon smyrnensis
2014-04-12 ISRAEL
527.
Clamorous Reed Warbler • Trzciniak głośny • Acrocephalus stentoreus
2014-04-12 ISRAEL Tirat Tsvi fishponds
526.
Hume’s Owl • Puszczyk arabski • Strix butleri
2014-04-11 ISRAEL Wadi Mishmar
525.
Mountain Bunting • Trznadel smużkowaty • Emberiza striolata
2014-04-11 ISRAEL Wadi Mishmar
524.
Pin-tailed Sandgrouse • Stepówka białobrzucha • Pterocles alchata
2014-04-11 ISRAEL Nitsana – sewage (in flight)
523.
Common Myna • Majna brunatna • Acridotheres tristis
2014-04-11 ISRAEL
522.
Macqueen’s Bustard • Hubara arabska • Chlamydotis macqueenii
2014-04-11 ISRAEL Nitsana – Ezuz (6 KM)
521.
Pied Kingfisher • Rybaczek srokaty • Ceryle rudis
2014-04-10 ISRAEL Eilat
520.
Pallid Swift • Jerzyk blady • Apus pallidus
2014-04-10 ISRAEL Ein Tamar area
519.
Namaqua Dove • Turkaweczka czarnogardła • Oena capensis
2014-04-10 ISRAEL Yotvata
518.
Arabian Warbler • Pokrzewka arabska • Sylvia leucomelaena
2014-04-10 ISRAEL Sheizaf Nature Reserve
517.
House Crow • Wrona orientalna • Corvus splendens
2014-04-10 ISRAEL Ejlat
516.
Arabian Babbler • Tymal arabski • Turdoides squamiceps
2014-04-09 ISRAEL Sheizaf Nature Reserve
515.
Sand Partridge • Kuropatewka pustynna • Ammoperdix heyi
2014-04-09 ISRAEL Wadi Mishmar
514.
Green Bee-eater • Żołna wschodnia • Merops orientalis
2014-04-09 ISRAEL Wadi Mishmar
513.
Steppe Eagle • Orzeł stepowy • Aquila nipalensis
2014-04-09 ISRAEL Wadi Mishmar
512.
Nubian Nightjar • Lelek pustynny • Caprimulgus nubicus
2014-04-09 ISRAEL Ne’ot ha-Kikar
511.
Fan-tailed Raven • Kruk kusy • Corvus rhipidurus
2014-04-09 ISRAEL Wadi Mishmar
510.
Parrot Crossbill • Krzyżodziób sosnowy • Loxia pytyopsittacus
2014-01-19 NETHERLANDS Molenhoek
509.
Caspian Plover • Sieweczka długonoga • Charadrius asiaticus
2014-01-19 NETHERLANDS Wissenkerke (Vieteweg)
508.
Brown Shrike • Dzierzba brązowa • Lanius cristatus
2014-01-19 NETHERLANDS Azewijn
507.
Snowy Owl • Sowa śnieżna • Bubo scandiacus
2014-01-18 NETHERLANDS Vlieland
506.
Two-barred Crossbill • Krzyżodziób dwupręgowy • Loxia leucoptera
2014-01-06 POLAND Cegielnia Lewicka k.Mławy
505.
American Wigeon • Świstun amerykański • Anas americana
2014-01-04 NETHERLANDS Leidschendam – Vogelplas Starrevaart [ZH]
504.
White-rumped Sandpiper • Biegus białorzytny • Calidris fuscicollis
2014-01-03 NETHERLANDS Vossemeer – Vossemeerdijk [FL]
503.
Bufflehead • Gągołek • Bucephala albeola
2014-01-01 NETHERLANDS Barendrecht – Gaatkensplas [ZH]
502.
Yellow-billed Loon • Nur białodzioby • Gavia adamsii
2013-12-27 POLAND Goczałkowicki Reservoir
501.
Desert Wheatear • Białorzytka pustynna • Oenanthe deserti
2013-12-04 MOROCCO Erg Chebbi
500.
African Desert Warbler • Pokrzewka saharyjska • Sylvia deserti
2013-12-04 MOROCCO Erg Chebbi area
499.
Maghreb Wheatear • Białorzytka maghrebska • Oenanthe halophila
2013-12-04 MOROCCO Erg Chebbi area
498.
Desert Sparrow • Wróbel pustynny • Passer simplex
2013-12-04 MOROCCO Erg Chebbi area
497.
Bar-tailed Desert Lark • Skowronik rudawy • Ammomanes cincturus
2013-12-04 MOROCCO Erg Chebbi
496.
Spotted Sandgrouse • Stepówka rudogardła • Pterocles senegallus
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 13 km W
495.
Fulvous Babbler • Tymal saharyjski • Turdoides fulvus
2013-12-03 MOROCCO Rissani (31.265838°N,-4.235175° W)
494.
Tristram’s Warbler • Pokrzewka algierska • Sylvia deserticola
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 2 km W
493.
Desert Eagle Owl • Puchacz pustynny • Bubo ascalaphus
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 2 km W
492.
Crowned Sandgrouse • Stepówka piaskowa • Pterocles coronatus
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 13 km W
491.
Brown-necked Raven • Kruk pustynny • Corvus ruficollis
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 2 km W
490.
Lanner Falcon • Raróg górski • Falco biarmicus
2013-12-03 MOROCCO Rissani: ca. 4 km SW
489.
Dupont’s Lark • Skowrończyk sierpodzioby • Chersophilus duponti
2013-12-02 MOROCCO Zaida: ok. 3 km na S
488.
Greater Hoopoe-Lark • Skowron pustynny • Alaemon alaudipes
2013-12-02 MOROCCO oued przy drodze N10 43 km od Errachidia do Goulmima
487.
Scrub Warbler • Skotniczka • Scotocerca inquieta
2013-12-02 MOROCCO oued przy drodze N10 43 km od Errachidia do Goulmima
486.
Desert Lark • Skowronik piaskowy • Ammomanes deserti
2013-12-02 MOROCCO oued przy drodze N10 43 km od Errachidia do Goulmima
485.
Temminck’s Lark • Górniczek mały • Eremophila bilopha
2013-12-02 MOROCCO Zaida: ok. 3 km na S
484.
Marsh Owl • Uszatka mauretańska • Asio capensis
2013-12-01 MOROCCO Merdja Zerge: Nadar Canal
483.
Marbled Duck • Marmurka • Marmaronetta angustirostris
2013-12-01 MOROCCO Lac Dayet Hachlat
482.
Moustached Warbler • Tamaryszka • Acrocephalus melanopogon
2013-11-30 MOROCCO Oued Loukkos, na E od Douar Ain Chouk
481.
Red-knobbed Coot • Łyska czubata • Fulica cristata
2013-11-29 MOROCCO Sidi Boughaba
480.
Purple Swamphen • Modrzyk • Porphyrio porphyrio
2013-11-29 MOROCCO Sidi Boughaba
479.
Black-headed Bush Shrike • Czagra senegalska • Tchagra senegalus
2013-11-29 MOROCCO Sidi Yaya Zaer
478.
Black-winged Kite • Kaniuk • Elanus caeruleus
2013-11-28 MOROCCO Oualidia: ca. 7 km NE
477.
Little Swift • Jerzyk mały • Apus affinis
2013-11-28 MOROCCO Safi
476.
Brown-throated Martin • Brzegówka mała • Riparia paludicola
2013-11-27 MOROCCO Oued Kssob
475.
Dartford Warbler • Pokrzewka kasztanowata • Sylvia undata
2013-11-27 MOROCCO koło Aid Beida, koryto wyschniętego ouedu (31.591907°N, -8.639418°W)
474.
Thekla Lark • Dzierlatka iberyjska • Galerida theklae
2013-11-27 MOROCCO osada koło Aid Beida (31.607266°N, -8.640484°W)
473.
Black Wheatear • Białorzytka żałobna • Oenanthe leucura
2013-11-26 MOROCCO okolice Oukaimeden
472.
Levaillant’s Woodpecker • Dzięcioł algierski • Picus vaillantii
2013-11-26 MOROCCO droga poniżej Oukaimeden (31.237877°N, -7.816702°W
471.
Crimson-winged Finch • Gilak ciemnogłowy • Rhodopechys sanguinea
2013-11-26 MOROCCO Oukaimeden
470.
Balearic Shearwater • Burzyk balearski • Puffinus mauretanicus
2013-11-26 MOROCCO Cap Beddousa
469.
Asian Desert Warbler • Pokrzewka pustynna • Sylvia nana
2013-11-19 CZECH Verovany:Rybnik hradecky [OL]
468.
Lesser Yellowlegs • Brodziec żółtonogi • Tringa flavipes
2013-10-30 POLAND Wielikąt: staw; ŚL
467.
Sandhill Crane • Żuraw kanadyjski • Grus canadensis
2013-10-22 GERMANY Jarmshagen Hof 1; Vornpommern
466.
Yellow-browed Warbler • Świstunka żółtawa • Phylloscopus inornatus
2013-09-27 POLAND Krynica Morska: wzgórze Pirat
465.
White-faced Storm Petrel • Oceannik białobrewy • Pelagodroma marina
2013-09-14 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Banco de Cocncepcion; pelagic trip
464.
Fea’s Petrel • Petrel wyspowy • Pterodroma feae
2013-09-14 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Banco de Cocncepcion; pelagic trip
463.
Band-rumped Storm Petrel • Nawałnik maderski • Oceanodroma castro
2013-09-14 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Banco de Cocncepcion; pelagic trip
462.
Lesser Short-toed Lark • Skowrończyk mały • Calandrella rufescens
2013-09-13 SPAIN/CANARY IS. Fuerteventura: Colonia de Garcia Escamez
461.
Fuerteventura Chat • Kląskawka kanaryjska • Saxicola dacotiae
2013-09-13 SPAIN/CANARY IS. Fuerteventura: Embalse de los Molinos
460.
Western Capercaillie • Głuszec • Tetrao urogallus
2013-09-01 POLAND Hala Rysianka, Beskid Żywiecki; ŚL
459.
Wilson’s Storm Petrel • Oceannik żółtopłetwy • Oceanites oceanicus
2013-08-11 UK Scilly Is: Celtic Sea
458.
European Storm Petrel • Nawałnik burzowy • Hydrobates pelagicus
2013-08-10 UK Scilly Is: Celtic Sea
457.
Great Skua • Wydrzyk wielki • Stercorarius skua
2013-08-10 UK Scilly Is: Celtic Sea
456.
Sooty Shearwater • Burzyk szary • Puffinus griseus
2013-08-10 UK Scilly Is: Celtic Sea
455.
Great Shearwater • Burzyk wielki • Puffinus gravis
2013-08-10 UK Scilly Is: Celtic Sea
454.
Spectacled Warbler • Pokrzewka okularowa • Sylvia conspicillata
2013-07-31 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Costa Tequise Golf Course
453.
Trumpeter Finch • Gilak pustynny • Bucanetes githagineus
2013-07-31 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Costa Tequise Golf Course
452.
Barbary Falcon • Sokół berberyjski • Falco pelegrinoides
2013-07-27 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Mirador de Haria
451.
Eleonora’s Falcon • Sokół skalny • Falco eleonorae
2013-07-25 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: El Jable
450.
Houbara Bustard • Hubara saharyjska • Chlamydotis undulata
2013-07-25 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: El Jable
449.
Cream-coloured Courser • Rączak • Cursorius cursor
2013-07-25 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: El Jable
448.
Barbary Partridge • Góropatwa berberyjska • Alectoris barbara
2013-07-21 SPAIN/CANARY IS. Lanzarote: Costa Tequise Golf Course
447.
Pacific Golden Plover • Siewka złotawa • Pluvialis fulva
2013-07-14 POLAND Łaszka; POM
446.
Roseate Tern • Rybitwa różowa • Sterna dougallii
2013-07-12 POLAND Zb.Mietkowski; DOLN
445.
Northern Fulmar • Fulmar • Fulmarus glacialis
2013-06-25 NORWAY/SVALBARD Longyearbyen
444.
Ivory Gull • Mewa modrodzioba • Pagophila eburnea
2013-06-25 NORWAY/SVALBARD Longyearbyen
443.
King Eider • Turkan • Somateria spectabilis
2013-06-25 NORWAY/SVALBARD Longyearbyen
442.
Little Auk • Alczyk • Alle alle
2013-06-25 NORWAY/SVALBARD Longyearbyen
441.
Saker Falcon • Raróg • Falco cherrug
2013-06-11 HUNGARY
440.
Rüppell’s Warbler • Pokrzewka czarnogardła • Sylvia rueppelli
2013-05-19 TURKEY Belenobasi: 2,5 KM W
439.
Brown Fish Owl • Ketupa bosonoga • Ketupa zeylonensis
2013-05-19 TURKEY Oymapinar Baraji
438.
Eastern Olivaceous Warbler • Zaganiacz blady • Hippolais pallida
2013-05-19 TURKEY Aksaz
437.
White-throated Robin • Iranka • Irania gutturalis
2013-05-18 TURKEY Korkuteli-Kizilcadag
436.
Oriental Turtle Dove • Turkawka wschodnia • Streptopelia orientalis
2013-04-08 POLAND Suchedniów; ŚWIĘ
435.
Pied Wheatear • Białorzytka pstra • Oenanthe pleschanka
2013-04-07 GEORGIA David Gareji
434.
Armenian Gull • Mewa armeńska • Larus armenicus
2013-04-07 GEORGIA Jandara reservoir
433.
Siberian Stonechat • Kląskawka syberyjska • Saxicola maurus
2013-04-07 GEORGIA Udabno-David Gareji
432.
Twite • Rzepołuch • Carduelis flavirostris
2013-04-06 GEORGIA Stepantsminda: Kuro Mts.
431.
Great Rosefinch • Dziwonia kaukaska • Carpodacus rubicilla
2013-04-06 GEORGIA Stepantsminda: Kuro Mts.
430.
Red-fronted Serin • Kulczyk królewski • Serinus pusillus
2013-04-05 GEORGIA Kobi
429.
Caucasian Snowcock • Ułar kaukaski • Tetraogallus caucasicus
2013-04-05 GEORGIA Stepantsminda: Kuro Mts.
428.
Caucasian Black Grouse • Cietrzew kaukaski • Tetrao mlokosiewiczi
2013-04-05 GEORGIA Stepantsminda: Kuro Mts.
427.
Black-throated Thrush • Drozd czarnogardły • Turdus atrogularis
2013-04-03 POLAND Płaza; MŁP
426.
American Scoter • Markaczka amerykańska • Melanitta americana
2013-03-17 POLAND Łukęcin; ZPOM
425.
Ring-billed Gull • Mewa delawarska • Larus delawarensis
2012-12-13 POLAND Ostróda:jez.Drwęckie
424.
Jack Snipe • Bekasik • Lymnocryptes minimus
2012-12-12 POLAND Bytom-Karb
423.
Baird’s Sandpiper • Biegus długoskrzydły • Calidris bairdii
2012-10-09 POLAND Kock: stawy; LUB
422.
Sociable Lapwing • Czajka towarzyska • Vanellus gregarius
2012-09-11 POLAND Kazimierz; OPOL
421.
Little Crake • Zielonka • Porzana parva
2012-08-30 POLAND Przeręb:stawy; MŁP
420.
Laurel Pigeon • Gołąb laurowy • Columba junoniae
2012-07-17 SPAIN/CANARY IS. Gomera
419.
Blue Chaffinch • Zięba kanaryjska • Fringilla teydea
2012-07-14 SPAIN/CANARY IS. Teneryfa: Las Lajas, Vilaflor
418.
African Blue Tit • Modraszka kanaryjska • Cyanistes teneriffae
2012-07-13 SPAIN/CANARY IS. Teneryfa: Masca
417.
Canary Islands Chiffchaff • Świstunka kanaryjska • Phylloscopus canariensis
2012-07-13 SPAIN/CANARY IS. Teneryfa: Masca
416.
Manx Shearwater • Burzyk północny • Puffinus puffinus
2012-06-28 PORTUGAL/MADEIRA Porto Santo-Madeira: by ferry
415.
Zino’s Petrel • Petrel maderski • Pterodroma madeira
2012-6-28 PORTUGAL/MADEIRA Madeira-Porto Santo: by ferry
414.
Cory’s Shearwater • Burzyk duży • Calonectris borealis
2012-06-26 PORTUGAL/MADEIRA Madeira/Desertas
413.
Desertas Petrel • Petrel skromny • Pterodroma deserta
2012-06-26 PORTUGAL/MADEIRA Madeira-Desertas: pelagic trip
412.
Bulwer’s Petrel • Tajfunnik cienkodzioby • Bulweria bulwerii
2012-06-26 PORTUGAL/MADEIRA Madeira-Desertas: pelagic trip
411.
Greenish Warbler • Wójcik • Phylloscopus trochiloides
2012-06-21 POLAND Nieledwie, Milówka
410.
Blyth’s Reed Warbler • Zaroślówka • Acrocephalus dumetorum
2012-06-18 POLAND Celejów;
409.
Citril Finch • Osetnik • Carduelis citrinella
2012-06-08 AUSTRIA Seefeld-Rosshutte; Tyrol
408.
Western Bonelli’s Warbler • Świstunka górska • Phylloscopus bonelli
2012-06-07 AUSTRIA Seefeld; Tyrol
407.
Iberian Chiffchaff • Świstunka iberyjska • Phylloscopus ibericus
2012-05-24 POLAND Karkonosze: przeł.Okraj; DOLN
406.
Ross’s Gull • Mewa różowa • Rhodostethia rosea
2012-04-17 POLAND Sobieszewska Is.
405.
Iceland Gull • Mewa polarna • Larus glaucoides
2012-01-18 POLAND Zb.Goczałkowice
404.
Merlin • Drzemlik • Falco columbarius
2012-01-10 POLAND Podsłoda,Lelów; ŚL
403.
Pink-footed Goose • Gęś krótkodzioba • Anser brachyrhynchus
2011-11-11 POLAND Stawy Milickie: kompleks Jamnik
402.
Lesser White-fronted Goose • Gęś mała • Anser erythropus
2011-11-11 POLAND Stawy Milickie: kompleks Jamnik
401.
Yellow-legged Gull • Mewa romańska • Larus michahellis
2011-10-21 POLAND Darłowo:
400.
Buff-breasted Sandpiper • Biegus płowy • Tryngites subruficollis
2011-10-03 POLAND Otmuchowski reservoir: Lgota Wielka
399.
Wallcreeper • Pomurnik • Tichodroma muraria
2011-08-31 POLAND Tatry: Raptawicka Turnia
398.
Gyrfalcon • Białozór • Falco rusticolus
2011-08-12 RUSSIA Korowinskaja Guba: Ostrov Łowieckij
397.
Long-tailed Jaeger • Wydrzyk długosterny • Stercorarius longicaudus
2011-08-10 RUSSIA Korowinskaja Guba: Kostianoj Nos
396.
Arctic Redpoll • Czeczotka tundrowa • Carduelis hornemanni
2011-08-05 RUSSIA Korowinskaja Guba: Kostianoj Nos
395.
Willow Ptarmigan • Pardwa mszarna • Lagopus lagopus
2011-08-05 RUSSIA Korowinskaja Guba: Kostianoj Nos
394.
Little Bunting • Trznadelek • Emberiza pusilla
2011-08-05 RUSSIA Korowinskaja Guba: Kostianoj Nos
393.
Terek Sandpiper • Terekia • Xenus cinereus
2011-08-04 RUSSIA Petchora river: Bolszoj Gusiniec
392.
Pomarine Jaeger • Wydrzyk tęposterny • Stercorarius pomarinus
2011-08-04 RUSSIA Korowinskaja Guba: Kostianoj Nos
391.
Egyptian Goose • Gęsiówka egipska • Alopochen aegyptiaca
2011-06-27 POLAND Roszków; ŚL
390.
Ruddy Duck • Sterniczka jamajska • Oxyura jamaicensis
2010-11-21 UK Scotney Gravel Pit
389.
Red Phalarope • Płatkonóg płaskodzioby • Phalaropus fulicarius
2010-11-21 UK Pett Livils
388.
Common Waxbill • Astryld falisty • Estrilda astrild
2010-08-06 PORTUGAL/MADEIRA Machico
387.
Trocaz Pigeon • Gołąb maderski • Columba trocaz
2010-08-05 PORTUGAL/MADEIRA Riberia da Matade
386.
Madeira Firecrest • Zniczek maderski • Regulus madeirensis
2010-08-05 PORTUGAL/MADEIRA Riberio Frio
385.
Berthelot’s Pipit • Świergotek kanaryjski • Anthus berthelotii
2010-08-05 PORTUGAL/MADEIRA Pico de Areiro
384.
Atlantic Canary • Kanarek • Serinus canaria
2010-08-03 PORTUGAL/MADEIRA Canico de Baixo
383.
Plain Swift • Jerzyk jednobarwny • Apus unicolor
2010-08-03 PORTUGAL/MADEIRA Canico de Baixo
382.
Long-billed Dowitcher • Szlamiec długodzioby • Limnodromus scolopaceus
2009-10-31 POLAND Spytkowice:stawy
381.
White-tailed Lapwing • Czajka stepowa • Vanellus leucurus
2009-06-06 POLAND Spytkowice: stawy
380.
Brown Booby • Głuptak białobrzuchy • Sula leucogaster
2009-04-12 EGYPT Hurghada
379.
Sooty Gull • Mewa przydymiona • Larus hemprichii
2009-04-11 EGYPT Hurghada
378.
White-eyed Gull • Mewa białooka • Larus leucophthalmus
2009-04-11 EGYPT Hurghada
377.
Ural Owl • Puszczyk uralski • Strix uralensis
2009-03-11 POLAND Puszcza Niepołomicka; MŁP
376.
Pallid Harrier • Błotniak stepowy • Circus macrourus
2008-05-17 POLAND Karpowicze,Biebrzański PN; PODL
375.
Greater Spotted Eagle • Orlik grubodzioby • Aquila clanga
2008-05-17 POLAND Kapice,Biebrzanski PN; PODL
374.
Eurasian Rock Pipit • Świergotek nadmorski • Anthus petrosus
2008-01-06 POLAND Władysławowo:port
373.
Glaucous Gull • Mewa blada • Larus hyperboreus
2008-01-06 POLAND Hel:port
372.
Purple Sandpiper • Biegus morski • Calidris maritima
2008-01-05 POLAND Świbno: ujście Wisły
371.
Ring Ouzel • Drozd obrożny • Turdus torquatus
2007-04-14 POLAND Tylicz
370.
Boreal Owl • Włochatka • Aegolius funereus
2007-03-31 POLAND Kamińsko, Przystajń; ŚL
369.
Mourning Wheatear • Białorzytka srokata • Oenanthe lugens
2007-01-10 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
368.
White-crowned Wheatear • Białorzytka saharyjska • Oenanthe leucopyga
2007-01-08 EGYPT Synai; St.Catherine’s Monastery
367.
Tristram’s Starling • Czarnotek arabski • Onychognathus tristramii
2007-01-08 EGYPT Synai; St.Catherine’s Monastery
366.
Red-rumped Wheatear • Rudorzytka • Oenanthe moesta
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
365.
Hooded Wheatear • Białorzytka arabska • Oenanthe monacha
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
364.
Rock Martin • Jaskółka blada • Ptyonoprogne fuligula
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
363.
Striated Heron • Czapla zielonawa • Butorides striatus
2007-01-07 EGYPT Synai; Taba: 10 km N of Nuweiba
362.
Blackstart • Szareczka czarnosterna • Cercomela melanura
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
361.
Greater Sand Plover • Sieweczka pustynna • Charadrius leschenaultii
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
360.
Palestine Sunbird • Nektarnik palestyński • Nectarinia osea
2007-01-07 EGYPT Synai; Holiday Taba Resort, 10 km N of Nuweiba
359.
Western Reef Heron • Czapla rafowa • Egretta gularis
2007-01-06 EGYPT Synai; Taba: Holiday Resort
358.
Red-breasted Goose • Bernikla rdzawoszyja • Branta ruficollis
2006-11-19 POLAND Słońsk:betonka; LUBU
357.
Scopoli’s Shearwater • Burzyk żółtodzioby • Calonectris diomedea
2006-07-10 FRANCE/CORSICA ferry
356.
Mandarin Duck • Mandarynka • Aix galericulata
2006-03-06 POLAND Kraków:Vistula river
355.
Eurasian Scops Owl • Syczek • Otus scops
2004-06-02 SPAIN La Guingueta d’Aneu:camping „Nou Camping”
354.
Firecrest • Zniczek • Regulus ignicapilla
2004-06-01 SPAIN Torla,Ordesa NP
353.
Bearded Vulture • Orłosęp • Gypaetus barbatus
2004-06-01 SPAIN Torla,Ordesa NP
352.
Subalpine Warbler • Pokrzewka wąsata • Sylvia cantillans
2004-05-29 SPAIN Monfraque NP
351.
Bonelli’s Eagle • Orzeł południowy • Aquila fasciata
2004-05-29 SPAIN Monfraque NP
350.
Rock Bunting • Głuszek • Emberiza cia
2004-05-29 SPAIN Monfrague N.P
349.
Cinereous Vulture • Sęp kasztanowaty • Aegypius monachus
2004-05-28 SPAIN Caceres; Estramadura
348.
Griffon Vulture • Sęp płowy • Gyps fulvus
2004-05-28 SPAIN Caceres; Estramadura
347.
Lesser Kestrel • Pustułeczka • Falco naumanni
2004-05-27 SPAIN Sevilla,Cathedral
346.
Western Olivaceous Warbler • Zaganiacz płowy • Hippolais opaca
2004-05-26 SPAIN Aznalcazar:Rio Guadiamar
345.
Azure-winged Magpie • Sroka błękitna • Cyanopica cyanus
2004-05-25 SPAIN El Rocio
344.
Sardinian Warbler • Pokrzewka aksamitna • Sylvia melanocephala
2004-05-23 SPAIN El Port de La Serva: camping „Port d la Vall”
343.
Southern Grey Shrike • Dzierzba śródziemnomorska • Lanius meridionalis
2004-05-22 SPAIN Cabo de Gata; Almeria
342.
Red Kite • Kania ruda • Milvus milvus
2004-05-20 SPAIN Puerto de la Tordiga
341.
Carrion Crow • Czarnowron • Corvus corone
2004-05-20 SPAIN Cuenca; Kastylia-La Mancha
340.
Spotless Starling • Szpak jednobarwny • Sturnus unicolor
2004-05-19 SPAIN Riumar, Delta del Ebro
339.
Audouin’s Gull • Mewa śródziemnomorska • Larus audouinii
2004-05-19 SPAIN Riumar, Delta del Ebro
338.
Red-necked Nightjar • Lelek rdzawoszyi • Caprimulgus ruficollis
2004-05-17 SPAIN gravel in the Martorell area, near Barcelona
337.
Red-legged Partridge • Góropatwa czerwona • Alectoris rufa
2004-05-16 SPAIN Cap de Creus
336.
Woodchat Shrike • Dzierzba rudogłowa • Lanius senator
2004-05-16 SPAIN El Port de La Serva: camping „Port d la Vall”
335.
Caspian Gull • Mewa białogłowa • Larus cachinnans
2003-10-05 POLAND Poraj reservoir; Upper Silesia
334.
Pectoral Sandpiper • Biegus arktyczny • Calidris melanotos
2002-09-30 POLAND Okołowice: stawy; ŚL
333.
Pygmy Owl • Sóweczka • Glaucidium passerinum
2000-11-11 POLAND Gorce Mts., Polana Stawieniec
332.
Thick-billed Murre • Nurzyk polarny • Uria lomvia
2000-06-29 NORWAY Hornoya
331.
European Shag • Kormoran czubaty • Phalacrocorax aristotelis
2000-06-29 NORWAY Hornoya
330.
Atlantic Puffin • Maskonur • Fratercula arctica
2000-06-29 NORWAY Hornoya Is.
329.
Lapland Longspur • Poświerka • Calcarius lapponicus
2000-6-27 NORWAY Varanger
328.
Rock Ptarmigan • Pardwa górska • Lagopus muta
2000-06-27 NORWAY Varanger
327.
Great Northern Loon • Lodowiec • Gavia immer
2000-06-26 NORWAY Hamningberg: Barents See
326.
Parasitic Jaeger • Wydrzyk ostrosterny • Stercorarius parasiticus
2000-06-26 NORWAY Hamningberg-Vardo
325.
Black-legged Kittiwake • Mewa trójpalczasta • Rissa tridactyla
2000-06-26 NORWAY Hamningberg-Vardo
324.
Eurasian Dotterel • Mornel • Charadrius morinellus
2000-06-24 FINLAND Urho Kekkonen N.P
323.
Short-eared Owl • Uszatka błotna • Asio flammeus
2000-06-24 FINLAND Lintuluontopolku N.R
322.
Mediterranean Gull • Mewa czarnogłowa • Larus melanocephalus
1999-05-03 POLAND Zb.Poraj:Ptasia Wyspa; ŚL
321.
Tundra Swan • Łabędź czarnodzioby • Cygnus columbianus
1999-03-14 POLAND Okołowice:stawy; ŚL
320.
Rose-ringed Parakeet • Aleksandretta zielona • Psittacula krameri
1998-05-27 TURKEY Istambul
319.
Slender-billed Gull • Mewa cienkodzioba • Chroicocephalus genei
1998-05-25 TURKEY Kulu: Düden Gölü; Konya province
318.
White-headed Duck • Sterniczka • Oxyura leucocephala
1998-05-25 TURKEY Kulu: Düden Gölü; Konya province
317.
Eurasian Crag Martin • Jaskółka skalna • Ptyonoprogne rupestris
1998-05-24 TURKEY Ürgüp/Göreme; Nevşehir province
316.
Black-bellied Sandgrouse • Stepówka czarnobrzucha • Pterocles orientalis
1998-5-24 TURKEY Sultan Marshes (Sultan Sazligi); Kayseri province
315.
Isabelline Wheatear • Białorzytka płowa • Oenanthe isabellina
1998-05-23 TURKEY Sultan Marshes (Sultan Sazligi); Kayseri province
314.
Egyptian Vulture • Ścierwnik • Neophron percnopterus
1998-05-23 TURKEY Erciyes Dagi; Kayseri province
313.
Cattle Egret • Czapla złotawa • Bubulcus ibis
1998-05-23 TURKEY Sultan Marshes (Sultan Sazligi); Kayseri province
312.
Great Spotted Cuckoo • Kukułka czubata • Clamator glandarius
1998-05-23 TURKEY Sultan Marshes (Sultan Sazligi); Kayseri province
311.
Laughing Dove • Synogarlica senegalska • Streptopelia senegalensis
1998-05-22 TURKEY Birecik;Şanliurfa province
310.
Menetries’s Warbler • Pokrzewka kaspijska • Sylvia mystacea
1998-05-22 TURKEY Birecik;Şanliurfa province
309.
Dead Sea Sparrow • Wróbel palestyński • Passer moabiticus
1998-05-22 TURKEY Birecik: Ibis Center;Şanliurfa province
308.
Rock Sparrow • Wróbel skalny • Petronia petronia
1998-05-22 TURKEY Birecik;Şanliurfa province
307.
Yellow-throated Sparrow • Wróbel żółtogardły • Petronia xanthocollis
1998-05-22 TURKEY Birecik;Şanliurfa province
306.
Zitting Cisticola • Chwastówka • Cisticola juncidis
1998-05-21 TURKEY Akyatan Gölü; Adana province
305.
Greater Short-toed Lark • Skowrończyk krótkopalcowy • Calandrella brachydactyla
1998-05-21 TURKEY Akyatan Gölü; Adana province
304.
Graceful Warbler • Prinia • Prinia gracilis
1998-05-21 TURKEY Akyatan Gölü; Adana province
302.
Chukar Partridge • Guropatwa azjatycka • Alectoris chukar
1998-05-19 TURKEY Beydaglari Coastal National Park
302.
Krüper’s Nuthatch • Kowalik turecki • Sitta krueperi
1998-05-19 TURKEY Beydaglari Coastal National Park
301.
White-spectacled Bulbul • Bilbil arabski • Pycnonotus xanthopygos
1998-05-19 TURKEY Beydaglari Coastal National Park
300.
Masked Shrike • Dzierzba białoczelna • Lanius nubicus
1998-05-18 TURKEY Denizli province
299.
Blue Rock Thrush • Modrak • Monticola solitarius
1998-05-18 TURKEY Denizli province
298.
Finsch’s Wheatear • Białorzytka białogrzbieta • Oenanthe finschii
1998-05-18 TURKEY Denizli province
297.
Cirl Bunting • Cierlik • Emberiza cirlus
1998-05-18 TURKEY Denizli province
296.
Western Rock Nuthatch • Kowalik skalny • Sitta neumayer
1998-05-18 TURKEY Denizli province
295.
Cetti’s Warbler • Wierzbówka • Cettia cetti
1998-05-18 TURKEY Denizli province
294.
Cretzschmar’s Bunting • Trznadel modrogłowy • Emberiza caesia
1998-05-17 TURKEY Manyas Kuşgölü/Marmara Gölü;
293.
Black-eared Wheatear • Białorzytka rdzawa • Oenanthe hispanica
1998-05-17 TURKEY Manyas Kuşgölü/Marmara Gölü;
292.
Eastern Orphean Warbler • Lutniczka wschodnia • Sylvia crassirostris
1998-05-17 TURKEY Manyas Kuşgölü/Marmara Gölü;
291.
Spur-winged Plover • Czajka szponiasta • Hoplopterus spinosus
1998-05-17 TURKEY Manyas Kuşgölü/Marmara Gölü;
290.
Rufous-tailed Scrub Robin • Drozdówka rdzawa • Cercotrichas galactotes
1998-05-17 TURKEY Manyas Kuşgölü/Marmara Gölü;
289.
Kentish Plover • Sieweczka morska • Charadrius alexandrinus
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
288.
Alpine Swift • Jerzyk alpejski • Apus melba
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
287.
Ruddy Shelduck • Kazarka rdzawa • Tadorna ferruginea
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
286.
Calandra Lark • Kalandra szara • Melanocorypha calandra
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
285.
Short-toed Snake Eagle • Gadożer • Circaetus gallicus
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
284.
Black-headed Bunting • Trznadel czarnogłowy • Emberiza melanocephala
1998-05-16 TURKEY Kavak Deresi; Çanakkale province
283.
Dalmatian Pelican • Pelikan kędzierzawy • Pelecanus crispus
1997-08-22 ROMANIA Murighiol, Danube Delta
282.
Sombre Tit • Sikora żałobna • Poecile lugubris
1997-08-21 ROMANIA Babadag
281.
Booted Eagle • Orzełek • Aquila pennata
1997-08-21 ROMANIA Babadag
280.
Levant Sparrowhawk • Krogulec krótkonogi • Accipiter brevipes
1997-08-21 ROMANIA Babadag
279.
Gull-billed Tern • Rybitwa krótkodzioba • Gelochelidon nilotica
1997-08-20 ROMANIA Histria, Lacul Sinoe
278.
Great White Pelican • Pelikan różowy • Pelecanus onocrotalus
1997-08-19 ROMANIA Histria, Lacul Sinoe
277.
Marsh Sandpiper • Brodziec pławny • Tringa stagnatilis
1997-08-19 ROMANIA Histria,Lacul Sinoe
276.
Eurasian Eagle-Owl • Puchacz • Bubo bubo
1997-08-18 HUNGARY Tokaj: quarry
275.
Rufous-tailed Rock Thrush • Nagórnik • Monticola saxatilis
1997-08-17 HUNGARY Tokaj
274.
Spotted Crake • Kropiatka • Porzana porzana
1996-06-22 POLAND Zb.Poraj; ŚL
273.
Black Kite • Kania czarna • Milvus migrans
1996-06-08 POLAND Kochcice:Biały Ług, staw „Ludwik”
272.
Great Black-headed Gull • Orlica • Larus ichthyaetus
1995-07-06 HUNGARY Hortobagy-Halasto
271.
Squacco Heron • Czapla modronosa • Ardeola ralloides
1995-07-06 HUNGARY Hortobagy-Halasto
270.
Great Bustard • Drop • Otis tarda
1995-07-06 HUNGARY Nagyivan-Zam
269.
Collared Pratincole • Żwirowiec łąkowy • Glareola pratincola
1995-07-06 HUNGARY Karcsagu
268.
Purple Heron • Czapla purpurowa • Ardea purpurea
1995-07-06 HUNGARY Hortobagy-Halasto
267.
Pygmy Cormorant • Kormoran mały • Phalacrocorax pygmeus
1995-07-06 HUNGARY Hortobagy-Halasto
266.
Eurasian Spoonbill • Warzęcha • Platalea leucorodia
1995-07-06 HUNGARY Hortobagy-Halasto
265.
Eurasian Stone-curlew • Kulon • Burhinus oedicnemus
1995-07-05 HUNGARY Sarud
264.
Long-legged Buzzard • Kurhannik • Buteo rufinus
1995-07-05 HUNAGRY Hortobagy
263.
Black-winged Stilt • Szczudłak • Himantopus himantopus
1995-07-05 HUNGARY Balmazujavaros
262.
Rosy Starling • Pasterz różowy • Pastor roseus
1995-07-03 HUNGARY Darassai kiállitóház
261.
Glossy Ibis• Ibis kasztanowaty • Plegadis falcinellus
1995-07-03 HUNGARY Hortobagy-Halasto
260.
Asian Imperial Eagle • Orzeł cesarski • Aquila heliaca
1995-07-02 HUNGARY Satoraljaujhely
259.
Red-footed Falcon • Kobczyk • Falco vespertinus
1995-07-02 HUNGARY Egyek-Felhalom
258.
Lesser Grey Shrike • Dzierzba czarnoczelna • Lanius minor
1995-07-02 HUNGARY Egyek-Felhalom
257.
White-backed Woodpecker • Dzięcioł białogrzbiety • Dendrocopos leucotos
1995-05-31 POLAND Puszcza Białowieska
256.
Citrine Wagtail • Pliszka cytrynowa • Motacilla citreola
1995-05-28 POLAND Zb.Siemianówka; PODL
255.
Collared Flycatcher • Muchołówka białoszyja • Ficedula albicollis
1995-05-25 POLAND Puszcza Białowieska
254.
Red-breasted Flycatcher • Muchołówka mała • Ficedula parva
1995-05-25 POLAND Puszcza Białowieska
253.
European Roller • Kraska • Coracias garrulus
1995-05-12 POLAND Gugny,Biebrzański PN; PODL
252.
Red-throated Pipit • Świergotek rdzawogardły • Anthus cervinus
1995-05-05 POLAND Częstochowa: ul.Srebrna osadniki; ŚL
251.
Black-crowned Night Heron • Ślepowron • Nycticorax nycticorax
1994-06-19 POLAND Ochaby: stawy
250.
Whiskered Tern • Rybitwa białowąsa • Chlidonias hybrida
1994-06-19 POLAND Zbiornik Goczałkowice; ŚL
249.
Caspian Tern • Rybitwa wielkodzioba • Hydroprogne caspia
1993-08-08 POLAND Zbiornik Poraj; ŚL
248.
Great Egret • Czapla biała • Ardea alba
1993-07-31 POLAND Przygodzice: stawy
247.
European Nightjar • Lelek • Caprimulgus europaeus
1993-06-09 POLAND Dębowiec; ŚL

246.
Great Snipe • Dubelt • Gallinago media
1993-05-15 POLAND Gugny: dolina Biebrzy
245.
White-winged Tern • Rybitwa białoskrzydła • Chlidonias leucopterus
1993-05-15 POLAND Dolina Biebrzy
244.
Aquatic Warbler • Wodniczka • Acrocephalus paludicola
1993-05-15 POLAND Dolina Biebrzy: rez. Wodniczka
243.
Montagu’s Harrier • Błotniak łąkowy • Circus pygargus
1993-05-14 POLAND Dolina Biebrzy
242.
Bearded Reedling • Wąsatka • Panurus biarmicus
1992-10-20 POLAND Koniecpol-Chrząstów: stawy
241.
Siberian Jay • Sójka syberyjska • Perisoreus infaustus
1992-06-07 FINLAND Lemmenjoki N.P
240.
Arctic Tern • Rybitwa popielata • Sterna paradisaea
1992-06-06 FINLAND Oulu
239.
Grey-headed Chickadee • Sikora północna • Poecile cincta
1992-06-06 FINLAND Lemmenjoki N.P
238.
Northern Hawk-owl • Sowa jarzębata • Surnia ulula
1992-06-06 FINLAND Lemmenjoki N.P
237.
Pine Grosbeak • Łuskowiec • Pinicola enucleator
1992-06-05 FINLAND Lemmenjoki N.P
236.
Razorbill • Alka • Alca torda
1992-06-01 SWEDEN Bałtyk: na wysokości Gotlandii
235.
Black Guillemot • Nurnik • Cepphus grylle
1992-06-01 SWEDEN Bałtyk: na wysokości Gotlandii
234.
Common Murre • Nurzyk • Uria aalge
1992-06-01 SWEDEN Bałtyk: na wysokości Gotlandii
233.
Barred Warbler • Jarzębatka • Sylvia nisoria
1991-05-12 POLAND Jamy, Olesno; OPOL
232.
Red-crested Pochard • Hełmiatka • Netta rufina
1991-03-08 POLAND Spytkowice: stawy
231.
European Golden Plover • Siewka złota • Pluvialis apricaria
1990-11-15 GERMANY Westerhever: Wattenmeer
230.
Barnacle Goose • Bernikla białolica • Branta leucopsis
1990-11-14 GERMANY Westerhever: Wattenmeer
229.
Brant Goose • Bernikla obrożna • Branta bernicla
1990-11-14 GERMANY Westerhever: Wattenmeer
228.
Red-throated Loon • Nur rdzawoszyi • Gavia stellata
1990-11-11 POLAND Zbiornik Poraj
227.
Greater Canada Goose • Bernikla kanadyjska • Branta canadensis
1990-08-20 SWEDEN Kivik
226.
Golden Eagle • Orzeł przedni • Aquila chrysaetos
1990-06-18 POLAND Jabłonki-Karolów
225.
European Stonechat • Kląskawka • Saxicola torquatus
1990-05-27 POLAND Wyrazów; ŚL
224.
Common Grasshopper Warbler • Świerszczak • Locustella naevia
1990-05-14 POLAND Masłońskie; ŚL
223.
Velvet Scoter • Uhla • Melanitta fusca
1990-03-23 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
222.
Greater Scaup • Ogorzałka • Aythya marila
1990-03-23 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
221.
Horned Lark • Górniczek • Eremophila alpestris
1990-03-23 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
220.
Barn Owl • Płomykówka • Tyto alba
1989-11-23 POLAND Przystajń: kościół; ŚL
219.
Taiga Bean Goose • Gęś zbożowa • Anser fabalis
1989-10-28 POLAND Słońsk: ujście Warty
218.
Greater White-fronted Goose • Gęś białoczelna • Anser albifrons
1989-10-28 POLAND Słońsk: ujście Warty
217.
Horned Grebe • Perkoz rogaty • Podiceps auritus
1989-10-15 POLAND Zbiornik Poraj; ŚL
216.
Northern Shoveler • Płaskonos • Anas clypeata
1989-09-30 POLAND Zbiornik Poraj; ŚL
215.
Spotted Redshank • Brodziec śniady • Tringa erythropus
1989-09-10 POLAND Zbiornik Poraj; ŚL
214.
Sanderling • Piaskowiec • Calidris alba
1989-07-23 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
213.
Ruddy Turnstone • Kamusznik • Arenaria interpres
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
212.
Broad-billed Sandpiper • Biegus płaskodzioby • Limicola falcinellus
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
211.
Sandwich Tern • Rybitwa czubata • Sterna sandvicensis
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
210.
Bar-tailed Godwit • Szlamnik • Limosa lapponica
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
209.
Eurasian Curlew • Kulik wielki • Numenius arquata
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
208.
Little Gull • Mewa mała • Hydrocoloeus minutus
1989-07-22 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
207.
Red Knot • Biegus rdzawy • Calidris canutus
1989-07-20 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
206.
Pied Avocet • Szablodziób • Recurvirostra avosetta
1989-07-18 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
205.
Temminck’s Stint • Biegus mały • Calidris temminckii
1989-07-17 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
204.
Little Stint • Biegus malutki • Calidris minuta
1989-07-17 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
203.
Eurasian Oystercatcher • Ostrygojad • Haematopus ostralegus
1989-07-17 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
202.
Red-necked Phalarope • Płatkonóg szydłodzioby • Phalaropus lobatus
1989-07-16 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
201.
Curlew Sandpiper • Biegus krzywodzioby • Calidris ferruginea
1989-07-16 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
200.
Common Ringed Plover • Sieweczka obrożna • Charadrius hiaticula
1989-07-15 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
199.
Whimbrel • Kulik mniejszy • Numenius phaeopus
1989-07-15 POLAND Sobieszewska Is., Świbno: Vistula estuary
198.
River Warbler • Strumieniówka • Locustella fluviatilis
1989-05-14 POLAND Michalinów, Przystajń; ŚL
197.
Steller’s Eider • Birginiak • Polysticta stelleri
1989-01-23 POLAND Kraków: rz.Wisła
196.
Peregrine Falcon • Sokół wędrowny • Falco peregrinus
1989-01-07 POLAND Wyrazów; ŚL (ranny znaleziony w Częstochowie)
195.
Bohemian Waxwing • Jemiołuszka • Bombycilla garrulus
1988-12-01 POLAND Przystajń; ŚL
194.
Grey Plover • Siewnica • Pluvialis squatarola
1988-10-23 POLAND Zbiornik Poraj
193.
Alpine Chough • Wieszczek • Pyrrhocorax graculus
1988-09-25 MOROCCO Atlas: Ait Mizan
192.
Red-billed Chough • Wrończyk • Pyrrhocorax pyrrhocorax
1988-09-25 MOROCCO Atlas: Ait Mizan
191.
Moussier’s Redstart • Pleszka algierska • Phoenicurus moussieri
1988-09-24 MOROCCO Ait Mizan
190.
Little Egret • Czapla nadobna • Egretta garzetta
1988-09-24 MOROCCO Oued Souss, Agadir
189.
Greater Flamingo • Flaming różowy • Phoenicopterus roseus
1988-09-24 MOROCCO Oued Souss, Agadir
188.
Common Pigeon • Gołąb skalny • Columba livia
1988-09-24 MOROCCO Atlas: Ait Mizan
187.
Northern Gannet • Głuptak • Morus bassanus
1988-09-23 MOROCCO Agadir: ocean
186.
Common Bulbul • Bilbil ogrodowy • Pycnonotus barbatus
1988-09-22 MOROCCO Tirmirt
185.
Red-rumped Swallow • Jaskółka rudawa • Cecropis daurica
1988-09-11 MOROCCO Imlil
184.
Spanish Sparrow • Wróbel śródziemnomorski • Passer hispaniolensis
1988-09-11 MOROCCO Imlil
183.
House Bunting • Trznadel saharyjski • Emberiza sahari
1988-09-10 MOROCCO Marrakesh
182.
Eurasian Woodcock • Słonka • Scolopax rusticola
1988-06-18 POLAND Marianów, Secemin; ŚWIĘ
181.
Little Tern • Rybitwa białoczelna • Sternula albifrons
1988-04-23 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
180.
Gadwall • Krakwa • Anas strepera
1988-04-21 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
179.
Eurasian Wigeon • Świstun • Anas penelope
1988-04-21 POLAND Wyspa Sobieszewska: rez. Ptasi Raj
178.
Bluethroat • Podróżniczek • Luscinia svecica
1988-04-17 POLAND Koniecpol-Chrząstów: stawy
177.
Lesser Spotted Eagle • Orlik krzykliwy • Aquila pomarina
1988-04-09 POLAND Gabrielów, Brzozowa; ŚWIĘ
176.
Black Grouse • Cietrzew • Tetrao tetrix
1988-03-28 POLAND Gabrielów, Brzozowa: dolina Zwleczy; ŚWIĘ
175.
Greylag Goose • Gęgawa • Anser anser
1988-03-28 POLAND Marianów, Secemin: stawy; ŚWIĘ
174.
Tawny Owl • Puszczyk • Strix aluco
1988-03-26 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
173.
Common Eider • Edredon • Somateria mollissima
1988-01-31 POLAND Hel: port
172.
Lesser Black-backed Gull • Mewa żółtonoga • Larus fuscus
1988-01-30 POLAND Władysławowo: port
171.
Long-tailed Duck • Lodówka • Clangula hyemalis
1988-01-30 POLAND Władysławowo: morze
170.
Black Scoter • Markaczka • Melanitta nigra
1988-01-30 POLAND Władysławowo: morze
169.
Great Black-backed Gull • Mewa siodłata • Larus marinus
1988-01-29 POLAND Puck: molo
168.
Whooper Swan • Łabędź krzykliwy • Cygnus cygnus
1988-01-29 POLAND Puck: molo
167.
Red-breasted Merganser • Szlachar • Mergus serrator
1988-01-29 POLAND Zatoka Pucka
166.
Long-eared Owl • Uszatka • Asio otus
1987-11-25 POLAND Częstochowa: Jasna Góra
165.
White-tailed Eagle • Bielik • Haliaeetus albicilla
1987-11-11 POLAND Kłobukowice: dolina Warty; ŚL
164.
Black-throated Loon • Nur czarnoszyi • Gavia arctica
1987-11-11 POLAND Zbiornik Poraj
163.
Sedge Warbler • Rokitniczka • Acrocephalus schoenobaenus
1987-09-12 POLAND Szczytniki, Dwikozy: dolina Wisły
162.
Eurasian Hobby • Kobuz • Falco subbuteo
1987-09-12 POLAND Szczytniki, Dwikozy: dolina Wisły
161.
Common Greenshank • Kwokacz • Tringa nebularia
1987-09-12 POLAND Szczytniki, Dwikozy: dolina Wisły
160.
Osprey • Rybołów • Pandion haliaetus
1987-09-12 POLAND Szczytniki, Dwikozy: dolina Wisły
159.
Ruff • Batalion • Philomachus pugnax
1987-09-12 POLAND Szczytniki, Dwikozy: dolina Wisły
158.
Savi’s Warbler • Brzęczka • Locustella luscinioides
1987-07-19 POLAND Hurko, Przemyśl
157.
Little Bittern • Bączek • Ixobrychus minutus
1987-07-19 POLAND Hurko, Przemyśl
156.
Syrian Woodpecker • Dzięcioł białoszyi • Dendrocopos syriacus
1987-07-18 POLAND Kuńkowce, Przemyśl
155.
Stock Dove • Siniak • Columba oenas
1987-07-18 POLAND Kuńkowce, Przemyśl
154.
Little Owl • Pójdźka • Athene noctua
1987-07-18 POLAND Kuńkowce, Przemyśl
153.
European Bee-eater • Żołna • Merops apiaster
1987-07-18 POLAND Buszkowice, Przemyśl
152.
Corn Crake • Derkacz • Crex crex
1987-07-12 POLAND Wąsosz Grn.: dolina Warty; ŚL
151.
European Honey-buzzard • Trzmielojad • Pernis apivorus
1987-06-21 POLAND Prusicko; ŁÓDZ
150.
Dunlin • Biegus zmienny • Calidris alpina
1987-05-30 POLAND Cielętniki: stawy; ŚL
149.
Eurasian Bittern • Bąk • Botaurus stellaris
1987-05-30 POLAND Cielętniki: stawy; ŚL
148.
Thrush Nightingale • Słowik szary • Luscinia luscinia
1987-05-24 POLAND Prusicko: dolina Warty; ŁÓDZ
147.
Common Rosefinch • Dziwonia • Carpodacus erythrinus
1987-05-24 POLAND Prusicko: stawy; ŁÓDZ
146.
Eurasian Reed Warbler • Trzcinniczek • Acrocephalus scirpaceus
1987-05-24 POLAND Prusicko: stawy
145.
Snow Bunting • Śnieguła • Plectrophenax nivalis
1987-03-05 POLAND Trzemeszno; LUBU
144.
Common Redpoll • Czeczotka • Carduelis flammea
1987-01-11 POLAND Poczesna: dolina Warty; ŚL
143.
Rough-legged Buzzard • Myszołów włochaty • Buteo lagopus
1987-01-11 POLAND Korwinów; ŚL
142.
Common Merganser • Nurogęś • Mergus merganser
1986-05-10 POLAND Przejęsław: rz. Kwisa; DOLN
141.
Northern Harrier • Błotniak zbożowy • Circus cyaneus
1985-11-21 POLAND Biała Góra, Przejęsław; DOLN
140.
Common Crane • Żuraw • Grus grus
1985-03-21 POLAND Walewice, Torzym; LUBU
139.
White-winged Snowfinch • Śnieżka • Montifringilla nivalis
1984-08-28 ITALY Alpy: schronisko Gnifetti
138.
Tawny Pipit • Świergotek polny • Anthus campestris
1984-05-05 POLAND Olsztyn; ŚL
137.
European Green Woodpecker • Dzięcioł zielony • Picus viridis
1984-040-08 POLAND Bodzanowice: dolina Liswarty; ŚL
136.
Black-tailed Godwit • Rycyk • Limosa limosa
1984-04-08 POLAND Panoszów: dolina Liswarty; ŚL
135.
Water Rail • Wodnik • Rallus aquaticus
1984-04-07 POLAND Mochała-Chwostek: dolina Liswarty; ŚL
134.
Ferruginous Duck • Podgorzałka • Aythya nyroca
1984-04-07 POLAND Łebki: rz. Liswarta; ŚL
133.
Smew • Bielaczek • Mergellus albellus
1984-03-11 POLAND Łączany: rz.Wisła; MŁP
132.
Common Shelduck • Ohar • Tadorna tadorna
1984-03-11 POLAND Łączany: rz.Wisła; MŁP
131.
Mew Gull • Mewa siwa • Larus canus
1984-03-11 POLAND Łączany: rz.Wisła; MŁP
130.
Northern Pintail • Rożeniec • Anas acuta
1984-03-11 POLAND Łączany: rz.Wisła; MŁP
129.
Brambling • Jer • Fringilla montifringilla
1983-10-15 POLAND Mstów: dolina Warty; ŚL
128.
Red Crossbill • Krzyżodziób świerkowy • Loxia curvirostra
1983-06-05 POLAND Ostrów-Lipka; ŚL
127.
Mistle Thrush • Paszkot • Turdus viscivorus
1983-06-05 POLAND Tanina-Ostrów; ŚL
126.
European Serin • Kulczyk • Serinus serinus
1983-05-29 POLAND Ciasna; ŚL
125.
Dunnock • Pokrzywnica • Prunella modularis
1983-05-29 POLAND Ciasna-Bogdala; ŚL
124.
Icterine Warbler • Zaganiacz • Hippolais icterina
1983-05-22 POLAND Lisów; ŚL
123.
Marsh Warbler • Łozówka • Acrocephalus palustris
1983-05-22 POLAND Lisów; ŚL
122.
Common Nightingale • Słowik rdzawy • Luscinia megarhynchos
1983-05-14 POLAND Kochcice; ŚL
121.
Common Redstart • Pleszka • Phoenicurus phoenicurus
1983-05-07 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
120.
Northern Goshawk • Jastrząb • Accipiter gentilis
1983-04-30 POLAND Chwostek, Lisów; ŚL
119.
Ortolan Bunting • Ortolan • Emberiza hortulana
1983-04-30 POLAND Tanina, Lisów; ŚL
118.
Common Whitethroat • Cierniówka • Sylvia communis
1983-04-24 POLAND Kochcice; Śl
117.
Willow Warbler • Piecuszek • Phylloscopus trochilus
1983-04-24 POLAND Ciasna; ŚL
116.
Corn Bunting • Potrzeszcz • Emberiza calandra
1983-04-24 POLAND Ciasna; ŚL
115.
Wood Sandpiper • Łęczak • Tringa glareola
1983-04-24 POLAND Ciasna: stawy; ŚL
114.
Green Sandpiper • Samotnik • Tringa ochropus
1983-04-17 POLAND Lisów: zbiornik; ŚL
113.
Lesser Spotted Woodpecker • Dzięciołek • Dendrocopos minor
1983-04-17 POLAND Lisów; ŚL
112.
Redwing • Droździk • Turdus iliacus
1983-04-17 POLAND Lisów; ŚL
111.
Meadow Pipit • Świergotek łąkowy • Anthus pratensis
1983-04-17 POLAND Lisów; ŚL
110.
Common Chiffchaff • Pierwiosnek • Phylloscopus collybita
1983-04-17 POLAND Lisów; ŚL
109.
Long-tailed Bushtit • Raniuszek • Aegithalos caudatus
1983-03-13 POLAND Blachownia: przy zbiorniku; ŚL
108.
Great Cormorant • Kormoran • Phalacrocorax carbo
1983-03-12 POLAND Częstochowa-Kucelin
107.
Grey Wagtail • Pliszka górska • Motacilla cinerea
1982-10-03 POLAND Węgierska Górka: potok Żabnica; ŚL
106.
Spotted Nutcracker • Orzechówka • Nucifraga caryocatactes
1982-09-03 POLAND Tatry: Morskie Oko
105.
Water Pipit • Siwerniak • Anthus spinoletta
1982-09-03 POLAND Tatry: Świstówka Roztocka
104.
Alpine Accentor • Płochacz halny • Prunella collaris
1982-08-31 POLAND Tatry: Kościelec
103.
Hazel Grouse • Jarząbek • Bonasa bonasia
1982-08-02 POLAND Puszcza Białowieska
102.
Eurasian Three-toed Woodpecker • Dzięcioł trójpalczasty • Picoides tridactylus
1982-07-31 POLAND Puszcza Białowieska
101.
Common Quail • Przepiórka • Coturnix coturnix
1982-07-03 POLAND B
iskupice, Olsztyn; ŚL
100.
Eurasian Pied Flycatcher • Muchołówka żałobna • Ficedula hypoleuca
1982-07-03 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
99.
European Turtle Dove • Turkawka • Streptopelia turtur
1982-06-30 POLAND Julianka; ŚL
98.
Black Stork • Bocian czarny • Ciconia nigra
1982-06-18 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
97.
Common Redshank • Krwawodziób • Tringa totanus
1982-06-18 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
96.
European Greenfinch • Dzwoniec • Carduelis chloris
1982-06-06 POL
AND Złoty Potok: rez. Parkowe; ŚL
95.
Middle Spotted Woodpecker • Dzięcioł średni • Dendrocopos medius
1982-06-06 POLAND Złoty Potok: rez. Parkowe; ŚL
94.
Hawfinch • Grubodziób • Coccothraustes coccothraustes
1982-06-06 POLAND Złoty Potok: rez. Parkowe
93.
Common Snipe • Kszyk • Gallinago gallinago
1982-06-01 POLAND Wąsosz Grn.: dolina Warty; ŚL
92.
Lesser Whitethroat • Piegża • Sylvia curruca
1982-05-22 POLAND Stawki, Zalesice; ŚL
91.
Wood Warbler • Świstunka leśna • Phylloscopus sibilatrix
1982-05-22 POLAND Stawki, Zalesice; ŚL
90.
Eurasian Blackcap • Kapturka • Sylvia atricapilla
1982-05-22 POLAND Stawki, Zalesice; ŚL
89.
Common Cuckoo • Kukułka • Cuculus canorus
1982-05-16 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
88.
Eurasian Golden Oriole • Wilga • Oriolus oriolus
1982-05-16 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
87.
Eurasian Penduline Tit • Remiz • Remiz pendulinus
1982-05-15 POLAND rz.Warta: Mirów-Mstów; ŚL
86.
Common Sandpiper • Brodziec piskliwy • Actitis hypoleucos
1982-05-15 POLAND rz.Warta: Mirów-Mstów; ŚL
85.
Black Woodpecker • Dzięcioł czarny • Dryocopus martius
1982-05-13 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
84.
Whinchat • Pokląskwa • Saxicola rubetra
1982-05-12 POLAND Częstochowa-Bór Wypalanki
83.
Eurasian Wryneck • Krętogłów • Jynx torquilla
1982-04-18 POLAND Kusięta; ŚL
82.
Grey-faced Woodpecker • Dzięcioł zielonosiwy • Picus canus
1982-04-17 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
81.
Northern Raven • Kruk • Corvus corax
1982-04-17 POLAND Olsztyn: rez. Sokole Góry; ŚL
80.
Eurasian Wren • Strzyżyk • Troglodytes troglodytes
1982-04-13 POLAND Złoty Potok: rez. Parkowe; ŚL
79.
Common Reed Bunting • Potrzos • Emberiza schoeniclus
1982-04-08 POLAND Częstochowa-Stradom: rozlewiska Konopki
78.
Eurasian Teal • Cyraneczka • Anas crecca
1982-03-27 POLAND Złoty Potok; ŚL
77.
Garganey • Cyranka • Anas querquedula
1982-03-27 POLAND Złoty Potok; ŚL
76.
Common Goldeneye • Gągoł • Bucephala clangula
1982-03-27 POLAND Złoty Potok; ŚL
75.
Eurasian Treecreeper • Pełzacz leśny • Certhia familiaris
1982-02-27 POLAND Kręciwilk; ŚL
74.
Eurasian Sparrowhawk • Krogulec • Accipiter nisus
1982-02-06 POLAND Częstochowa-Stradom
73.
Goldcrest • Mysikrólik • Regulus regulus
1981-12-06 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
72.
Great Grey Shrike • Srokosz • Lanius excubitor
1981-12-06 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
71.
White-throated Dipper • Pluszcz • Cinclus cinclus
1981-10-15 POLAND Tatry, Dolina Kościeliska
70.
Black Redstart • Kopciuszek • Phoenicurus ochruros
1981-10-06 POLAND Częstochowa-Kucelin

69.
European Goldfinch • Szczygieł • Carduelis carduelis
1981-10-06 POLAND Częstochowa-Kucelin
68.
Common Buzzard • Myszołów • Buteo buteo
1981-10-04 POLAND Julianka; ŚL
67.
Coal Tit • Sosnówka • Periparus ater
1981-10-03 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
66.
Blue Tit • Modraszka • Cyanistes caeruleus
1981-10-03 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
65.
Willow Tit • Czarnogłówka • Poecile montana
1981-08-28 POLAND Milicz-Karłów; DOLN
64.
European Crested Tit • Czubatka • Lophophanes cristatus
1981-08-28 POLAND Milicz-Karłów; DOLN
63.
Spotted Flycatcher • Muchołówka szara • Muscicapa striata
1981-08-28 POLAND Milicz-Karłów
62.
Common Kingfisher • Zimorodek • Alcedo atthis
1981-08-28 POLAND Ruda Sułowska: stawy; DOLN
61.
Western Marsh Harrier • Błotniak stawowy • Circus aeruginosus
1981-08-27 POLAND Grabownica: stawy; DOLN
60.
Short-toed Treecreeper • Pełzacz ogrodowy • Certhia brachydactyla
1981-08-27 POLAND Milicz-Karłów; DOLN
59.
Grey Heron • Czapla siwa • Ardea cinerea
1981-08-27 POLAND Grabownica: stawy; DOLN
58.
European Robin • Rudzik • Erithacus rubecula
1981-08-27 POLAND Milicz-Karłów; DOLN
57.
Great Spotted Woodpecker • Dzięcioł duży • Dendrocopos major
1981-08-12 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
56.
Eurasian Nuthatch • Kowalik • Sitta europaea
1981-08-12 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
55.
Little Grebe • Perkozek • Tachybaptus ruficollis
1981-08-02 POLAND Częstochowa-Stradom: rozlewiska Konopki
54.
Song Thrush • Śpiewak • Turdus philomelos
1981-07-15 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
53.
Tree Pipit • Świergotek drzewny • Anthus trivialis
1981-06-30 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
52.
Red-backed Shrike • Gąsiorek • Lanius collurio
1981-06-30 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
51.
Marsh Tit • Sikora uboga • Poecile palustris
1981-06-30 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
50.
Eurasian Hoopoe • Dudek • Upupa epops
1981-06-28 POLAND Góra Zborów, Kroczyce; ŚL
49.
Eurasian Jay • Sójka • Garrulus glandarius
1981-06-27 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
48.
Common Kestrel • Pustułka • Falco tinnunculus
1981-06-26 POLAND Częstochowa
47.
Northern Wheatear • Białorzytka • Oenanthe oenanthe
1981-06-26 POLAND Częstochowa: Bór Wypalanki
46.
Garden Warbler • Gajówka • Sylvia borin
1981-05-31 POLAND Częstochowa-Mirów
45.
Common Pochard • Głowienka • Aythya ferina
1981-05-13 POLAND Ciasna-Bogdala: staw Marian; ŚL
44.
Great Reed Warbler • Trzciniak • Acrocephalus arundinaceus
1981-05-13 POLAND Ciasna-Bogdala: staw Marian; ŚL
43.
Black Tern • Rybitwa czarna • Chlidonias niger
1981-05-13 POLAND Ciasna-Bogdala: staw Marian; ŚL
42.
Red-necked Grebe • Perkoz rdzawoszyi • Podiceps grisegena
1981-05-11 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
41.
Black-necked Grebe • Zausznik • Podiceps nigricollis
1981-05-10 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
40.
Little Ringed Plover • Sieweczka rzeczna • Charadrius dubius
1981-05-10 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
39.
Eurasian Siskin • Czyż • Carduelis spinus
1981-03-15 POLAND Korwinów; ŚL
38.
Wood Lark • Lerka • Lullula arborea
1981-03-15 POLAND Korwinów; ŚL
37.
Yellowhammer • Trznadel • Emberiza citrinella
1981-03-15 POLAND Korwinów; ŚL
36.
Herring Gull • Mewa srebrzysta • Larus argentatus
1980-07-17 POLAND Ustka: port
35.
Sand Martin • Brzegówka • Riparia riparia
1980-06-22 POLAND Odrzykoń, Olsztyn; ŚL
34.
Northern Lapwing • Czajka • Vanellus vanellus
1980-06-08 POLAND Wąsosz Grn., Popów; ŚL
33.
Mallard • Krzyżówka • Anas platyrhynchos
1980-06-08 POLAND Wąsosz Grn., Popów; ŚL
32.
White Wagtail • Pliszka siwa • Motacilla alba
1980-05-20 POLAND Częstochowa: ul. Bugajska
31.
Common Swift • Jerzyk • Apus apus
1980-05-19 POLAND Częstochowa
30.
Yellow Wagtail • Pliszka żółta • Motacilla flava
1980-05-14 POLAND Siemianice; WLKP
29.
Fieldfare • Kwiczoł • Turdus pilaris
1980-05-14 POLAND Siemianice; WLKP
28.
Common Pheasant • Bażant • Phasianus colchicus
1980-05-14 POLAND okolice Kępna; WLKP
27.
Common Wood Pigeon • Grzywacz • Columba palumbus
1980-05-14 POLAND Siemianice; WLKP
26.
Grey Partridge • Kuropatwa • Perdix perdix
1980-05-08 POLAND Częstochowa: Bór Wypalanki
25.
Great Tit • Bogatka • Parus major
1980-04-09 POLAND Biskupice, Olsztyn: ŚL
24.
Eurasian Coot • Łyska • Fulica atra
1980-03-09 POLAND Zalesice: reservoir; ŚL
23.
Tufted Duck • Czernica • Aythya fuligula
1980-03-09 POLAND Zalesice: reservoir; ŚL
22.
Common Moorhen • Kokoszka • Gallinula chloropus
1980-03-09 POLAND Zalesice: reservoir; ŚL
21.
Eurasian Skylark • Skowronek • Alauda arvensis
1979-06-03 POLAND Olsztyn: Góry Towarnie; ŚL
20.
Eurasian Bullfinch • Gil • Pyrrhula pyrrhula
1977-12-04 POLAND Częstochowa: Skwer Solidarności
19.
Great Crested Grebe • Perkoz dwuczuby • Podiceps cristatus
1977-06-13 POLAND Wigry Lake
18.
Common Tern • Rybitwa rzeczna • Sterna hirundo
1977-06-13 POLAND Wigry Lake
17.
Mute Swan • Łabędź niemy • Cygnus olor
1977-06-13 POLAND Wigry Lake
16.
Common Linnet • Makolągwa • Carduelis cannabina
1977-06-03 POLAND Olsztyn: Towarnie Mts.; ŚL
15.
Common House Martin • Oknówka • Delichon urbicum
1976-06-10 POLAND Pradła; ŚL
14.
Barn Swallow • Dymówka • Hirundo rustica
1976-05-16 POLAND Częstochowa, Bugajska st.
13.
White Stork • Bocian biały • Ciconia ciconia
1976-05-04 POLAND Częstochowa: Bugajska st.
12.
Eurasian Magpie • Sroka • Pica pica
1976-04-26 POLAND Częstochowa
11.
House Sparrow • Wróbel • Passer domesticus
1976-04-26 POLAND Częstochowa
10.
Western Jackdaw • Kawka • Corvus monedula
1976-04-26 POLAND Częstochowa
9.
Eurasian Collared Dove • Sierpówka • Streptopelia decaocto
1976-04-26 POLAND Częstochowa
8.
Hooded Crow • Wrona siwa • Corvus cornix
1976-04-26 POLAND Złoty Potok; ŚL
7.
Common Starling • Szpak • Sturnus vulgaris
1976-04-26 POLAND Częstochowa
6.
Rook • Gawron • Corvus frugilegus
1976-04-26 POLAND Częstochowa
5.
Eurasian Tree Sparrow • Mazurek • Passer montanus
1976-04-20 POLAND Częstochowa
4.
Common Chaffinch • Zięba • Fringilla coelebs
1976-04-17 POLAND Częstochowa: Park Staszica
3.
Common Blackbird • Kos • Turdus merula
1976-04-17 POLAND Częstochowa: Park Staszica
2.
Common Black-headed Gull • Śmieszka • Chroicocephalus ridibundus
1976-04-10 POLAND Częstochowa-Kucelin: reservoirs
1.
Crested Lark • Dzierlatka • Galerida cristata
1976-04-03 POLAND Częstochowa